wtorek, 24 czerwca 2014

Ultimate Spider-Man #200

Ultimate Spider-Man #200 został wydany po zsumowaniu wszystkich zeszytów z Ultimate Spider-Manem, które składały się na serie "Ultimate Spider-Man", "Ultimate Comics Spider-Man", "Ultimate Comics Spider-Man v2" oraz "Cataclysm: Ultimate Comics Spider-Man". Jak to w Marvelu, musieli coś pokombinować z numeracją, żeby była okrągła dwusetka przy tytule komiksu. Translacja nazywa się Ultimate Spider-Man 200 na przekór tytułowi na okładce (który głosi Ultimate Comics Spider-Man), gdyż właśnie pod taką nazwą krążą w sieci skany oryginalnej wersji komiksu. Podejrzewam, że Marvel nie mógł wypuścić tego komiksu z logiem "Ultimate Spider-Man", gdyż pod takim tytułem jest publikowana obecnie adaptacja komiksowa serialu "Ultimate Spider-Man" (polska wersja - "Mega Spider-Man"). Marvel sam tworzy bajzel w swoich tytułach i nie do mnie należy naprawianie tego wszystkiego. Jeśli ktoś jeszcze czuje się pogubiony - należy czytać w takiej oto kolejności: Ultimate Spider-Man, Ultimate Comics Spider-Man, Ultimate Fallout, Ultimate Comics Spider-Man v2, Cataclysm: Ultimate Comics Spider-Man i teraz Ultimate Spider-Man 200. Jeszcze gdzieś tak na początku czytania Ultimate Comics Spider-Man v2 należy przeczytać Spider-Men. Pliki zawsze nazywamy tak, jak są nazywane przez skanerów przy wypuszczaniu ich do sieci (chyba że jest jakaś wyjątkowa wpadka skanera albo jeśli komiks ma tłumaczony tytuł).

#200 - MediaFire | 4shared

Ciąg dalszy przygód Milesa Moralesa znajduje się w serii Miles Morales - Ultimate Spider-Man.

5 komentarzy:

 1. mam problem z umiejscowieniem tego komiksu w chronologii :/
  wg. wikipedii w którym tomie on by się znajdował?
  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ultimate_Spider-Man_story_arcs
  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ultimate_Comics:_Spider-Man_story_arcs
  dzieki za pomoc! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O jezu nic kompletnie z tego już nie rozumiem na blogu podajesz że jest to 200 nr. 'Ultimatte Spider-Man' na okładce jest nazwa komiksu 'Ultimate Comics Spider-Man" zlituj sie przyjacielu i podaj w jakiej kolejności należy to czytać bo z tych stron na wiki post wyżej to też nic nie ogarniam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że teraz wszystko jest napisane jak należy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję !!! Listy z wikipedii ze spajderem są mega zamieszane :) a teraz wszystko jasne :)

   Usuń
 4. No dzięki teraz zaczynam dostrzegać światełko w tunelu.
  Tylko jeszcze jedno pytanko przetłumaczyleś Cataclism tylko 3 nr. a na końcu 3 nr. jest na dole napisane że ciąg dalszy w nr. 4 to czekamy na ten nr. 4 i czytamy USM 200 czy ten nr. 4 nigdy się nie ukazał. Marvel to potrai namieszać.

  OdpowiedzUsuń