wtorek, 22 maja 2012

Donatello - Złodziej Mózgów

Historia ma miejsce bezpośrednio po wydarzeniach z komiksu "Teenage Mutant Ninja Turtles v2 #9". Po pokonaniu Robota Baxtera Stockmana, Donatello, bez wiedzy swoich braci, zabiera szczątki robota szalonego naukowca do ukrytego pomieszczenia w kanałach. Dlaczego postanowił na powrót aktywować ich starego wroga? I, co ważniejsze, kim jest nowy robot krążący po kanałach?

Scenariusz i rysunki: Jim Lawson

#1 - MediaFire | 4shared

#2 - MediaFire | 4shared

#3 - MediaFire | 4shared

#4 - MediaFire | 4shared

5 komentarzy:

 1. Dzięki za wstawkę ;)

  Mogę liczyć na drobne wyjaśnienie lub na jakąs chronoligię Turtlesów?
  Wiem, że jest wiele time-lineów, kilka wersji i trudno w tym się odnaleźć.

  Jak w tym ulokować wersje wydawane niegdyś przez Egmont i TM-Semic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Seria wydawana kiedyś przez TM-Semic to vol. 3 i on nie jest wliczany do kanonu komiksów z Mirage. Co wydawał Egmont to nie wiem, bo nie kupowałem.
   Chronologia jest... Normalna... :P Najpierw v1, potem v2 i potem v4. Tales of TMNT v2 opowiada o wydarzeniach, które się działy między v2 a v4, ale nie są to historie ułożone chronologicznie.
   Poza tym seria v4 nie doczekała się zakończenia. Wyszło 30 numerów + 31, który nie został wydany na papierze, ale jest dostepny na blogu Petera Lairda.
   Obecnie markę TMNT przejęło wydawnictwo IDW i oni znowu zrebootowali historię Żółwi.

   Usuń
 2. Przede wszystkim dzięki za komiksy.
  Sprostowanie co do chronologii. Vol 3 wydało Image i była to oficjalna kontynuacja vol 1 i 2. po 23 nr seria upadła i nie doczekała się oficjalnego zakończenia (fanowskie wychodzi teraz). Dopiero przy rozpoczęciu wydawania vol 4, wydawnictwo Mirage wykluczyło vol 3 i kontynuowało z powrotem wątki z vol 1 i 2. To co wydał kiedyś Egmont a później kontynuował TM-Semic, było na podstawie bajki tv i niema żadnego powiązania z vol 1-4 czy też mini seriami znajdującymi się na tym blogu. W 93 r zanim TM-Semic zaczął kontynuować serię Egmontu, wydał jeszcze pierwsze 3 nr z vol 1.

  turururu

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki ogromne za kolejne żółwie! (jeszcze tylko jedna mini została ;) )
  A to co wydawał Egmont i TM-Semic to dokładnie nazywało się TMNT Adventures i wydawało to wydawnictwo Archie Comics.

  I zajebiście, że zabierasz się za vol. 4 :)

  OdpowiedzUsuń